Wnętrze inspirowane naturą

Wnętrze inspirowane naturą

Wybór odpowiedniej podłogi do naszego salonu jest to dość trudny. Chcąc połączyć piękno i delikatność natury, warto wybrać płyty gresowe, które będą idealną imitacją drewna. Naturalne wnętrze możemy stworzyć także z pomocą paneli. Zobaczcie, więc co najlepiej wybrać.

Drewno jest jednym z najstarszych materiałów, który cechuje się wyjątkową szlachetnością i elegancją, dlatego świetnie sprawdza się w tradycyjnych oraz klasycznych wnętrzach. Tak np. drewno w naturalnym brązowym odcieniu doskonale wpasuje się do wnętrza, gdzie znajdują się wytworne kremowe meble. Drewniane podłogi także świetnie sprawdzą się w loftowych wnętrzach, które zazwyczaj kojarzą się nam z surowym wykończeniem, jednak dzięki drewnianym podłogą możemy nadać mu nie co przytulności. Styl skandynawski sprawdzi się nie tylko w nadmorskich apartamentach, jeżeli zdecydujemy się na to, by zastosować go w naszym mieszkaniu, nie możemy zapomnieć o drewnianych podłogach. Drewniane podłogi z pozoru mogą nie pasować do majestatycznych rezydencji. Nie ma nic bardziej mylnego, ponieważ takie podłogi sprawdzą się nawet w takich miejsca i dobór odpowiedniego rodzaju sprawi, że rezydencja będzie wyglądać spójnie. Warto zawrócić uwagę na dopasowane do siebie kolekcje, ponieważ zazwyczaj na każdym z poziomów montujemy inne podłogi.

podłogi drewniane

źródło: pixabay.com

Wybierając podłogi do wyboru mamy także panele, czyli tzw. deski warstwowe, które z reguły przypominają naturalne drewno, warto jednak wspomnieć, że są one w większości produkowane z surowców drewnopodobnych. Panele podłogowe są klejone najczęściej z dwóch bądź trzech warstw. Ich powierzchnia może być zarówno laminowana, drewniana, jak i winylowa. Często zamiast paneli wybierane są podłogi drewniane lite, które znacznie różnią się od warstwowych. Lite drewno jest już coraz mniej wybierane jako posadzka, teraz wybierane jest jako wykończenie, ponieważ ma konkurencyjną cenę.

Jak widzicie drewniane podłogi, sprawdzą się w każdym wnętrzu przede wszystkim przez swój naturalnym wygląd, czy fakt, że roztaczają w pomieszczeniu charakterystyczną atmosferę, która kojarzy się z przytulnością i domowym ciepłem.

Dodaj komentarz