pokój dla chłopca i dziewczynki

Jak urządzić pokój dla dwójki dzieci?

Przemyślana aranżacja pozwoli nam wygospodarować miejsce dla dwójki dzieci i stworzy funkcjonalna oraz niepowodującą konfliktów przestrzeń dla rodzeństwa.

Zacznijmy od łóżka, nawet w małych przestrzeniach warto zamontować dwa piętrowe łóżka, dzięki temu będziemy mieć dodatkową przestrzeń pod nimi. Warto zdecydować się na łóżka zaprojektowana specjalnie dla nas dzięki temu będziemy mogli jak najbardziej dostosować wysokość, szerokość oraz długość łóżka do rozmiarów pomieszczenia. Możemy także zdecydować się na jedno piętrowe łóżko, jednak wtedy stracimy miejsce na dodatkowe biurko, czy też inne potrzebne meble. Szczególnie w małych pokojach warto zakupić szafki, które wieszamy na ścianie, aby jak najbardziej wykorzystać przestrzeń, jaką mamy. Będziemy także potrzebować szafy, w której bez problemu będziemy mogli chować ubrania. Najlepiej, aby była ona połączona z zawieszonymi szafkami tak, aby wszystko tworzyło jedną całość. Jeżeli zdecydujemy się na jedno piętrowe łóżko, po drugiej stronie możemy postawić biurko. Nad nim natomiast szafkę wiszącą, w którą będą wmontowane ledy, dzięki temu nie będziemy potrzebować dodatkowego miejsca na blacie na oświetlenie, a ponadto takie rozwiązanie wygląd bardzo dobrze i będziemy mieć dodatkowe miejsce do przechowywania.

pokój dla dwójki dzieci

źródło: ofdesign.net

Dwa piętrowe łóżka sprawdzą się także, kiedy pokój ma dzielić chłopiec i dziewczynka. Podzielą one pokój i będziemy mogli podzielić go na pół w tym wypadku wato także zastanowić się na rozgraniczeniu pokoju za pomocą różnych tapet, czy też farb. Jeżeli chcemy zaoszczędzić jak najwięcej miejsca, warto zamontować składany blat, który w każdej chwili będzie można złożyć bądź rozłożyć.

Dodaj komentarz