Warning: Creating default object from empty value in /home/virt101638/domains/fajna-chata.pl/public_html/wp-content/themes/hoarder/framework/zilla-theme-functions.php on line 141
Jakie światło do łazienki ciepłe czy zimne? | FAJNA CHATA

Jakie światło do łazienki ciepłe czy zimne?

Dobór barwy światła do łazienki to problem, szczególnie kiedy staje się ona miejscem, w którym będziemy wykonywać makijaż. Aby makijaż wyglądał perfekcyjnie, potrzebujemy odpowiedniej barwy oraz dobrego rozstawienia oświetlenia.

W przypadku kiedy światło ma nas także wspomóc w przypadku wykonywania makijażu, powinniśmy zdecydować się na barwę dzienną bądź naturalną. Są to barwy, które nie zmieniają koloru skóry, a więc możemy oglądać się w naturalnym świetle, co za tym dobrać odpowiedni kolor bronzera, czy podkładu. Dodatkowo barwa neutralna oprawy LED sprawia, że łazienka wygląda jeszcze bardziej czysto. Najpopularniejsze światło to, to o barwie ciepłej. Wnętrze oświetlone oprawą o takiej barwie wygląda „przytulniej”, światło to jest takie jak to, które emitowane jest z żarówek żarowych, dlatego pewnie ten rodzaj oświetlenia jest najczęściej wybierany, ponieważ wszyscy jesteśmy do niego przyzwyczajeni. Warto jednak pamiętać, że w przypadku wykonywania makijażu nie będzie ona najlepsza, ponieważ dokłada ona żółtego koloru na twarzy, a więc twarz oświetlona taką barwą ma więcej kolorów, jednak nie utrudnia to w znacznym stopniu wykonywania makijażu.

źródło: pixabay.com

Natomiast barwa zimna wpada delikatnie w niebieski. Twarz oświetlona takimi żarówkami ma trupio blady kolor, a pomieszczenia oświetlone tą barwą wyglądają bardzo roboczo. Ta barwa polecana jest szczególnie do zakładów pracy.

W przypadku kiedy nasza łazienka ma się także stać studiem makijażu, musimy pamiętać o odpowiednim rozstawieniu oświetleniu. W przypadku każdego pomieszczenia najważniejszym oświetleniem jest światło ogólne. Oprawa ledowa bądź inne źródło światła powinno być zamontowane w centralnym miejscu pomieszczenia. Tak, abyśmy w funkcjonalny sposób mogli korzystać z łazienki. Kolejne światło jakie warto zamontować to punktowe oprawy LED. Najlepiej, aby były one zamontowane po bokach lustra oraz u góry np. w postaci oprawy LED naściennej.

Dodaj komentarz