Styl retro – urządzenie wnętrz

Styl retro nawiązuje do wzornictwa z lat 50. i 60, wnętrz pałacowych oraz stylu art deco. Łącząc te style z nowoczesną stylistyką, można stworzyć niepowtarzalne oraz kreatywne wnętrze. A właśnie to chcemy osiągnąć, urządzają nasze mieszkanie, zobaczcie, więc czym cechują się wnętrza retro i jak takie stworzyć w naszym domu.

Kiedyś styl retro można było spotkać tylko w modzie, dzisiaj wkracza on do aranżacji mieszkania. Wnętrza w tym stylu to dobre rozwiązanie dla tych, którzy chcą połączyć tradycje z nowoczesnością.

Urządzając wnętrze retro mamy do wyboru wiele dodatków oraz dekoracji. Lustra w złotych ramach, kryształowe żyrandole, lampy z abażurami, czy drewniane stoliki i meble wypoczynkowe na skośnych nóżkach. Wiele osób jednak zasięga inspiracji z wzornictwa z lat 60, w dzisiejszych czasach możemy znaleźć meble, które czerpią inspiracje właśnie z mebli z tego okresu.

mieszkanie styl retro

źródło: pixabay.com

Styl retro pasuje do wielu wnętrz, zarówno można go zastosować w starych kamienicach oraz współczesnych mieszkaniach. Jest to bardzo dobry wybór dla osób, które chciałyby stworzyć ponadczasowe, klasyczne a przy tym awangardowe wnętrza. Ten styl można określić jako taki, który powraca do przeszłości, jednak w nieco odświeżonym wydaniu, a więc jest to styl składający się ze „starych” elementów , które są odświeżone. Charakterystyczne dla tego stylu są meble drewniane, zdobione bądź tapicerowane, warto go stosować w przestronnych wnętrza, gdzie masywne meble nie będą problemem, ponieważ na takie właśnie powinniśmy zwrócić uwagę, urządzając wnętrze w tym stylu. Dekoracją ścian w stylu retro są zazwyczaj wzorzyste tapety, które idealnie komponują się z klasycznym parkietem. Podłoga najlepiej postawić na drewnianą podłogę bądź woskowany parkiet, na podłodze sprawdzi się także mozaika bądź czarno-białe płytki. Styl retro to zarówno wyraziste, ciemne kolory, jak i pastelowe odcienie. Jednak to, na jaką kolorystykę postawimy, powinno zależeć przede wszystkim od wielkości pomieszczenia, jaką dysponujemy i ilością dodatków.

Dodaj komentarz