Warning: Creating default object from empty value in /home/virt101638/domains/fajna-chata.pl/public_html/wp-content/themes/hoarder/framework/zilla-theme-functions.php on line 141
Styl boho we wnętrzach – czym się charakteryzuje? | FAJNA CHATA
styl boho w domu

Styl boho we wnętrzach – czym się charakteryzuje?

Urządzanie własnego mieszkania to wcale nie jest taka łatwa sprawa, wie to doskonale każdy z nas. Wystrój wnętrz bardzo dużo mówi o domownikach, o ich zwyczajach i charakterze. Z tego też względu naprawdę warto jest poznać style urządzania mieszkania i wybrać taki, który podoba nam się najbardziej. Dlatego mając to na uwadze, ja w tym artykule postanowiłam przybliżyć styl boho, opisać, czym się charakteryzuje styl boho we wnętrzach naszego mieszkania.

Po pierwsze, jakie kolory ścian w stylu boho wybrać?

Otóż ściany w tym stylu stanowić będą tło, barwną podstawę pomieszczenia. Dlatego w myśl tej zasady, o ile nie są nam straszne kolorystyczne ekscesy, to śmiało możemy wybrać dowolny, mocny kolor, pod który dobierzemy resztę elementów dekoracyjnych i meblowych. Natomiast jeżeli jednak wolimy bardziej stonowaną paletę barw, to postawmy na ściany białe bądź w jasnym odcieniu pastelowym. Z całą pewnością zapewni nam to dużą swobodę dobierania dodatków i sprawi, iż pokoje będą wydawać się bardziej przestrzenne. Skoro wiemy już, jaki powinien być kolor ścian w stylu boho to teraz przyszedł czas na to, aby wybrać meble właśnie w tym stylu.

Meble w stylu boho
W kwestii wyboru mebli w stylu boho mamy zupełną ekstrawagancję. Co to znaczy? Otóż to znaczy, że całkowicie możemy postawić na to, co stylowo rzeźbione i ciekawe dla naszego oka. Dlatego też wybierając meble w kolorze ścian poszerzymy tylko zakres tła, na którym budujemy pomieszczenia. Innym rozwiązaniem jest też postawić na inny kolor, który według Nas dobrze z nimi współgra. W każdym bądź razie zasada jest tylko jedna. Jaka? Mianowicie meble w stylu boho absolutnie nie mogą być zupełnie zwyczajne i standardowe. Dlatego w tej sytuacji najlepiej będzie, jak przejdziemy się po niszowych sklepach lub zainwestujmy w element, który zostanie wykonany specjalnie dla nas na zamówienie. Może to być, np., toaletka lub komoda.

Źródło: designsponge.com

Tkaniny w stylu boho
Oczywiście pomogą one od razu zmienić nastrój i kolorystykę pomieszczenia. Szukajmy tylko takich, które chcemy widzieć w swoim mieszkaniu, zachowajmy otwarty umysł. I tak jeżeli lubimy egzotykę i podróże, to jak najbardziej spodobają nam się wzory etniczne. Inaczej sprawa się ma z osobami, które chcą połączyć styl boho z klasyczną elegancją, wtedy to już wybierają oni motywy kwiatowe. W każdym bądź razie oba te schematy nawiązują do natury, która jest tak ważna w stylu boho.
Charakterystycznym elementem w stylu boho jest też to, że w mieszkaniu jest mnóstwo poduszek. Są one dosłownie wszędzie, np.: niedbale rozrzucone na sofie, fotelach, przy kominku bądź w sypialni. To właśnie od poduszek najlepiej jest zacząć eksperymenty z tkaninami, gdyż pozwalają na szybkie i łatwe dodanie mieszkaniu głębi w postaci mocnych, ciekawych akcentów kolorystycznych.

Dodaj komentarz