narożniki skandynawskie

Sofy i narożniki – na co zwrócić uwagę wybierając te meble wypoczynkowe?

Zakup odpowiedniego narożnika i sofy jest bardzo istotny, ponieważ to właśnie ten mebel zapewnia nam wypoczynek po ciężkim dniu.

Sofy na nóżkach

Sofy na nóżkach po raz kolejny wróciły do łask. Jest to coraz popularniejsze rozwiązanie, ponieważ pozwala odsłonić podłogę, a co ważniejsze meble na nóżkach, nawet jeżeli cechują się bardzo dużymi gabarytami, wyglądają na lekkie. Scandicsofa.pl posiada sofy na nóżkach, które dopracowane są w każdym szczególe i prezentują się na wysokim poziomie. Ciekawym trendem aranżacji salonu są także sofy oraz narożniki modułowe. Producent mebli skandynawskich, o którym wspomnieliśmy wcześniej, oferuje sofy, charakteryzujące się włoską lekkością oraz elegancją, dodatkowo ręcznie wykonane meble wykonane są z dbałością o każdy szczegół.

sofa

źródło: scandicsofa.pl

Oprócz walorów estetycznych, mebel wypoczynkowy powinien wyróżniać się funkcjonalnością, szczególnie w stylu skandynawskim jest to ważna zasada. Powinniśmy zwrócić uwagę na wypełnienie siedziska oraz poduszek. Wybierając mebel funkcjonalny, warto zwrócić uwagę na to, czy wyposażony jest on w funkcje spania, czy też przechowywania pościeli. Rozkładane sofy dają nam możliwość wygospodarowania dodatkowej przestrzeni do spania, a więc nie potrzebujemy dodatkowego mebla. Obecnie jednak można zauważyć trend, że sofa nie musi być rozkładana, ponieważ meble bez funkcji spania są wygodniejsze, jeżeli chodzi o komfort siedzenia. Ostatnio do łask wracają także sofy z obiciem w tkaninach welurowych. Szczególnie sofy welurowe w kolorze butelkowej zielenie cieszą się dużą popularnością.

narożnik

źródło: pixabay.com

Materiały obiciowe są bardzo ważnym aspektem, ponieważ to właśnie od nich zależy, jak długo mebel nam posłuży, ważne by był wytrzymały i prezentował się nienagannie. Obecne trendy mocno związane są z welurem i meblami na nóżkach, ponieważ to rozwiązanie mocno nawiązuje do klasyki i powoduje, że mebel jest lekki pomimo swoich gabarytów. Modele wykonane w ten sposób wpisują się w prostotę stylu skandynawskiego. Coraz częściej decydujemy się także na meble w nietypowej kolorystyce, chociaż klasyka jak beże i szarości nadal uważane są za klasykę. Ponieważ szarość jest doskonałym tłem dla wielobarwnych poduszek oraz pledów w popularnych kolorach w danym sezonie.

Dodaj komentarz