Warning: Creating default object from empty value in /home/virt101638/domains/fajna-chata.pl/public_html/wp-content/themes/hoarder/framework/zilla-theme-functions.php on line 141
Jak oświetlić kamień na ścianie? - FAJNA CHATA

Jak oświetlić kamień na ścianie?

Kamień na ścianie już sam w sobie jest bardzo dekoracyjny, jednak żeby jeszcze bardziej go podkreślić, możemy go oświetlić, przygotowaliśmy dla was kilka porad, które wam w tym pomogą. Do dzieła!

Oświetlenie kamienia na ścianie jest bardzo proste, do tego celu najlepiej jest wykorzystać oprawy LED. Przede wszystkim dlatego, że to oświetlenie jest energooszczędne, poza tym samo w sobie jest dekoracją. Dla podkreślenia nastroju możemy wykorzystać także jeden z atutów oświetlenia LED, czyli kolor światła w odróżnieniu od tradycyjnego oświetlenia, oprawy LED wykorzystują technologię, dzięki której kolory są żywe i „prawdziwe”. Dużą zaletą wykorzystania tego rodzaju światła jest jego jakość w zależności od tego, jakie zastosowanie ma być takiego oświetlenia, możemy wybrać różne barwy światła.

źródło: retrocegla.pl

Montując oprawę LED, której zadaniem ma być oświetlenie ściany z kamienia, powinniśmy zastanowić się, jakiego efektu oczekujemy, czy światło ma być skupione (ten sposób sprawdza się najbardziej do wysokich ścian np. filarów), a świecić punktowo (to rozwiązanie najlepiej zastosować w dłuższych niż szerszych pomieszczeniach- optycznie powiększa pokój). Decydując się na skupione światło, możemy wykorzystać do tego celu oprawy LED na ścianę- takie oświetlenie montujemy na środku naszej ściany z kamienia, światło skupione jest najbardziej w jej centralnym punkcie, co nie oznacza, że nie rozprasza się po reszcie ściany i pomieszczenia. Kiedy zdecydujemy się jednak na punktowe oświetlenie, osiągniemy zupełnie inny efekt, takie oświetlenie jest bardziej nastrojowe, jednak także sprawdza się do tego celu. W zależności gdzie taka ściana z kamienia się znajduje, możemy zamontować punktowe oprawy LED w suficie bądź w podłodze. Jeżeli na tej ścianie nic nie stoi np. kanapa, z powodzeniem możemy zamontować oprawy LED w podłodze, jak i w suficie.

źródło: homedit.com

Jak widźcie swoją ścianę z kamienia, możecie oświetlić na wiele sposobów. Nie wspomnieliśmy tutaj o profilach LED, którymi także możecie oświetlić taką ścianę. Najczęściej wykorzystywanym oświetleniem do tego celu są oprawy LED, dlatego też w tym artykule temat ten został poruszony.

Dajcie znać, na które rozwiązanie się zdecydowaliście!

Dodaj komentarz