nowoczesne urządzenia sanitarne

Nowoczesne rozwiązania sanitarne w łazienkach

Komfort użytkowania, niecodzienny design, solidne wykonanie oraz kompaktowe rozmiary – to właśnie cechuje nowoczesną ceramikę łazienkową. Co warto wiedzieć o nowoczesnych rozwiązaniach sanitarnych w łazienkach?

Umywalka nablatowa

Chociaż prezentują się bardzo ciekawie, to nie w każdym w przypadku rozwiązanie to odpowiada potrzebom użytkowników, szczególnie jeżeli będą z niej korzystały małe dzieci. Tego rodzaju umywalki nie poleca się montować w małych łazienkach, ponieważ optycznie pomniejszają one przestrzeń. Kolejnym mankamentem tego rozwiązania jest, że umywalka ta nie chroni przed wodą mebli, które się pod nią znajdują. Dodatkowo powierzchnia, którą musimy czyścić, jest większa. Jednak nie oznacza to, że rozwiązanie to ma same wady. Taka umywalka oprócz ciekawego design oferuje duży komfort ze względu na podwyższany brzeg, woda podczas mycia rąk, czy twarzy nie rozchlapuje się na boki.

nowoczesna łazienka

źródło: pixabay.com

Sedes podwieszany

Jest to standardowy zestaw dla zwolenników modnej ceramiki łazienkowej. To rozwiązanie powoduje, że w łazience nie widać elementów instalacji wodno-kanalizacyjnych, co ma spory wpływ na estetykę wnętrza. Wiele osób obawia się, że podczas awarii sedesu podwieszanego będą zmuszone do zniszczenia płytek, jednak bez obaw dostęp do elementów konstrukcyjnych, które mogą się popsuć, daje otwór rewizyjny, który zakryty jest przyciskiem spłukującym. Warto jednak zwrócić uwagę na to, że taki sedes nie wszędzie będzie dobrym rozwiązaniem, ponieważ by go zamontować musimy mieć w łazience solidną ścianę, która utrzyma stelaż, czasami mogą się także pojawić problemy z montażem skomplikowanego mechanizmu – zazwyczaj zamontowanie go wiąże się z wezwaniem fachowca. Jednak największą wadą jest cena, która może kilkukrotnie przewyższyć kosz zakupu zwykłego sedesu.

nowoczesne urządzenia sanitarne

źródło: pixabay.com

Wanna wolnostojąca

Wanna wolnostojąca choć jest sporym wydatkiem, nie ma sobie równych. Rozwiązanie to kojarzy się z pałacami, czy luksusowymi łazienkami hotelowymi. Ozdobne nóżki nadają królewskiej wytworności i to właśnie one decydują o wizualnej atrakcyjności wanny wolnostojącej. Montaż takiej wanny może wiązać się z problemem ukrycia przyłączy, bateria musi zostać zamontowana w podłodze bądź postumencie i może to zaburzyć cały efekt wizualny. Taka wanna z biegiem czasu zaczyna skrzypieć i trzeszczeć podczas użytkowania. Dodatkową wadą może być utrzymanie jej w czystości, ponieważ powierzchnia do mycia jest całkiem duża, a kurz osadza się także pod wanną, co przez brak obudowy jest od razu widoczne.

Dodaj komentarz