mini siłownia

Mini domowa siłownia – jak urządzić?

Domowa siłownia nie musi być duża, to pomieszczenia, a nawet kącik możemy urządzić małym kosztem zarówno finansowym, jak i miejsca.

Rowerek treningowy i inne większe sprzęty

Mini siłownia wymaga od nas małego nakładu, nie potrzebujemy wielkiego pomieszczenia. Dodatkowo taką siłownię można urządzić za nie więcej niż 200 zł. Jeżeli jesteśmy nastawieni na ogólny rozwój to sprzętem, który sprawdzi się w mini siłowni, jest rowerek treningowy. Urządzenie to nie wymaga od nas dużych nakładów pieniężnych (w Hop-sport.pl mały rowerek możemy znaleźć za około 218 zł) i nie potrzebujemy wiele przestrzeni, by go postawić. Mini siłownia może także składać się ze sprzętów, które bez problemu schowamy do szafy, w razie potrzeby są to m.in. mata do ćwiczeń, hantle, czy też drążek i skakanka. Te sprzęty jednak powinniśmy dobrać indywidualnie, ponieważ każdy z nich pomoże nam ćwiczyć inne części ciała.

Rowerek treningowy jest bardzo bezpiecznym sprzętem treningowym, korzystać z niego mogą osoby w różnym wieku oraz osoby, które potrzebują ćwiczeń po rehabilitacji. Urządzenie to nadaje się do ćwiczeń aerobowych, ponieważ pozwala na dokładne utrzymanie tempa jazdy, jak i tętna. Wybierając rower, powinniśmy zwrócić uwagę na skalę regulacji oporu, która pozwoli nam dostosować go do naszych potrzeb oraz pozwoli na efektywny trening. Efektywny trening zapewnią nam także takie sprzęty jak orbitrek, czy bieżnia.

mini siłownia

źródło: pixabay.com

Akcesoria do ćwiczeń

Skakanka – chociaż wielu kojarzy się z zabawą w dzieciństwie, to w rzeczywistości przynosi wiele korzyści, ten sprzęt pozwoli nam zadbać o naszą figurę, szczególnie jeżeli zależy nam na zaangażowaniu do ćwiczeń mięśni takich jak ramiona, barki, przedramiona, pośladki, łydki, uda, brzuch, plecy i klatkę piersiową, a krew i limfa zaczynają szybciej krążyć. 5-minutowe ćwiczenie na skakance tak samo skuteczne ujędrnia nogi co przebiegnięcie około 800 metrów.

Hantle z regulacją obciążenia – hantle nakładane (zestaw), chociaż są droższe, mają wiele zalet, można bez problemu zmieniać poziom ich obciążenia w zależności od poziomu wytrenowania oraz rodzaju ćwiczeń.

Bosu – jest to proste wielofunkcyjne urządzenie do ćwiczeń. Jest to połowa kuli z grubej gumy, która zamocowana jest na twardej plastikowej podstawie. Na Bosu można ćwiczyć przede wszystkim równowagę oraz balans, jednak główną zaletą tego urządzenia jest angażowanie dodatkowych partii mięśni, które muszą się mocniej napinać z powodu niestabilnego podłoża do ćwiczeń.

Dodaj komentarz