efekt linii światła

Linia światła LED – sprawdź, jak uzyskać spektakularny efekt

Chcesz zainstalować w swoim domu nietypowe oświetlenie? Sprawdź z nami czym jest linia światła i jak uzyskać taki efekt z profilami LED. Tutaj przedstawimy propozycje i wskazówki od producenta oświetlenia LED Klusdesign.plCo to linia światła?

Efekt linii światła możemy uzyskać dzięki profilom LED od Klusdeisgn.pl, które pozwalają na zamontowanie jednolitego oświetlenia na dużych przestrzeniach. Profile od Klusdesign.pl możemy montować w płytach kartonowo-gipsowych. Montaż jest prosty, mamy duży wybór wymiarów oraz kształtów profili. Ważny jest również wybór osłonki profilu, może być mleczna lub przezroczysta.

Odpowiednia barwa światła

Przed zainstalowaniem linii światła w domu, należy wybrać odpowiednią barwę światła. Pamiętajmy, że 4000 K oddaje zimną barwę światła, która nie wszystkim się podoba. Ciepła barwa światła, która świetnie sprawdzi się w domu powinna mieć parametry 2700 K. Jednak nie są to sztywne reguły, każdy z nas odbiera barwę światła trochę inaczej, wiec powinien być to indywidualny wybór.

O czym pamiętać przy instalowaniu linii światła?

Wybierzmy profile, które będą miały dużą powierzchnię. Profile z piórami radiatora pomogą odprowadzić wytwarzane ciepło. Jest to ważne, ponieważ zbyt duża temperatura niszczy diody. Oprócz tego warto zastosować paski z większą mocą, ale regulowaną i nie włączać ich zbyt często na 100% wydajności. Zawsze możemy zwiększyć ich moc, ale lepiej nie robić tego zbyt często.

Oczywiście podczas instalacji linii profili LED koniecznie trzymajmy się zaleceń producenta. Linię światła możemy zamontować wszędzie, w suficie, w ścianie, czy w podłodze. Możemy zrobić z nimi wszystko. Poniżej przedstawiamy proponowane rozwiązanie z linią światła od Kluś, więcej propozycji na https://klusdesign.pl/zastosowania-opraw-led/

 

Źródło: Klusdesign.pl

Dodaj komentarz