łazienka skandynawska

Łazienka w stylu skandynawskim

W stylu skandynawskim ważna jest prostota, umiar oraz funkcjonalność. Urządzając łazienkę oraz inne pomieszczenia w tym stylu warto nawiązywać do natury.

Styl skandynawskim to przede wszystkim biel, beże, jasne szarości oraz brązy, to właśnie te kolory są dominujące i wybierane są na ściany, sufity i podłogi. W dodatkach najczęściej występują delikatne kolorowe akcenty w kolorze zieleni bądź błękitu.

Naturalne materiały są przewodnim motywem stylu skandynawskiego, dlatego też nie ma nic dziwnego, że na podłogach w łazience króluje drewno. Aby drewniana podłoga w łazience posłużyła nam długo, warto stawiać na gatunki drzew egzotycznych jak np. teak, merbai i iroko, ponieważ najlepiej znoszą wilgoć.

łazienka skandynawska

źródło: pixabay.com

Gatunki naszych rodzinnych drzew także się sprawdzą, jednak trzeba je odpowiednio zabezpieczyć przed wodą. Jeżeli nie jesteście przekonani do drewna w łazience, to możecie zdecydować się na płytki, które łudząco będą przypominały drewno.

Urządzając łazienkę nie możemy zapomnieć o odpowiedni kolorze ścian. Aby optycznie powiększyć pomieszczenie, ściany maluje się na biało bądź też wybiera białe płytki- to rozwiązanie spodoba się tym którzy stawiają na oryginalność, ponieważ do wyboru mamy gładkie, fakturowe, matowe, a nawet imitujące drewno modele! Biel można także przełamać płytkami z kolorową mozaiką w odcieniach niebieskiego, zielonego, ciemnoszarego bądź granatowego.

Jakie dodatki do łazienki w stylu skandynawskim?

Szczególnie jeżeli ściany i podłoga są białe ważne, aby dodatki były kolorowe, tak by przełamać ogólnie panującą biel. Oprócz koloru dodatków ważny jest materiał, z jakiego są wykonane, warto postawić na te z naturalnych materiałów np. kosz wiklinowy, pojemnik na kosmetyki z trawy morskiego, czy ceramiczną mydelniczkę.

Dodaj komentarz