kominek tradycyjny

Kominek tradycyjny, czy gazowy?

Mam nadzieję, że każdy się ze mną zgodzi, iż salon, w którym jest kominek staje się niezwykle efektowny i przytulny. Z tego też względu urządzając dom/mieszkanie naprawdę warto zastanowić się nie wyposażyć wnętrza, w ten jakże wyjątkowy element wystroju wnętrza. Taki wybór kominka nie jest wcale taką łatwą sprawą, zwłaszcza, kiedy robimy to po raz pierwszy. Obecnie zarówno na rynku polskim, jak i zagranicznym mamy kilka rodzajów kominków, z tego też względu nie tak łatwo się zdecydować. Otóż możemy wybrać tradycyjny kominek lub postawić na kominek gazowy.

Co wybrać, kominek tradycyjny, czy gazowy?

Kominek tradycyjny to chyba najpopularniejszy kominek dostępny na naszym rynku. Taki kominek daje prawdziwe ciepło i blask, dlatego też jest tak chętnie wybierany. Jest tak, gdyż trzaskające drewno w kominku to chyba najbardziej relaksujące dźwięki, kiedy za oknem wiatr i mróz. Jego dużym minusem jest jednak fakt, że musimy rozpalać w kominku, mieć miejsce na składowanie opału i czyścić wkład, a także ściany dookoła kominka. Dodatkowo jeszcze dochodzi fakt, iż w salonie często się brudzi w trakcie rozpalania i dokładania drewna do kominka.
płomień

Źródło: pixabay.com

Kominek gazowy nie wymaga wcześniejszych przygotowań, aby go uruchomić, nie trzeba go też czyścić, ani układać drewnianych szczap. Za to można go bardzo szybko włączyć, używając do tego tylko i wyłącznie zapalniczki. Jest tak, gdyż działa on natychmiast po włączeniu, więc kiedy przyjdą niezapowiedziani goście, można zająć się nimi, a nie rozpalaniem w kominku. Obsługa kominka gazowego ogranicza się tylko do regulowania wielkości płomienia, a co się z tym wiąże, mocy urządzenia. Po jego wyłączeniu, nie m potrzeby czyszczenia kominka, ani usuwania popiołu. Jest on od razu gotowy do ponownego użycia.

Dodaj komentarz