Kącik kawowy – czego nie może w nim zabraknąć?

Miłośnicy kawy z pewnością marzą o kąciku kawowym w swoim mieszkaniu. Pewnie zastanawiacie się, jak go urządzić, aby było przyjemnie i wygodnie. W tym celu przygotowaliśmy dla Was kilka ciekawych inspiracji.
Kącik kawowy – gdzie go urządzić?

Kącik kawowy można urządzić w kuchni lub w salonie. Wszystko zależy od tego, gdzie nam będzie wygodniej i gdzie przyjmujemy gości. Ekspres kawowy wraz z różnymi wersjami kawy i filiżankami zmieści się w małej szafce kuchennej, a także mała komoda w salonie.

stolik kawowy

Źródło: homesthetics.net/diy-coffee-bar/

bar kawowy w salonie

Źródło: withinthegrove.com/home-project-kitchen-coffee-bar/

Źródło: hisugarplum.com

Źródło: hollyjoscoffee.com

Źródło: brit.co

Niezbędne akcesoria w kąciku kawowym

Jeżeli chcemy, aby kącik kawowy był w pełni funkcjonalny, nie powinno w nim zabraknąć filiżanek lub kubków do kawy, łyżeczek, cukru (białego lub brązowego), ulubionych dodatków, oczywiście kawy i przyrządów do jej zaparzania. Czyli ekspresu do kawy, czajniku lub zaparzaczy. Dzieci lubią nam towarzyszyć, dlatego warto pomyśleć także o nich i mieć w zestawie także kakao lub czekoladę do przyrządzenia ich ulubionego napoju. Smakołyki do kawy, czy śmietankę w małych opakowaniach możemy wyłożyć na zapomnianej paterze do ciasta. Będzie to wyglądać ciekawie i efektownie.

Sofa i stolik kawowy

Niezwykle ważna jest wygoda i komfort podczas picia kawy. W tym celu warto mieć wygodną sofę, czy narożnik. Duży wybór sof i narożników znajdą Państwo na scandicsofa.pl Przy zakupie stolika kawowego, warto pamiętać o tym, aby blat był na wysokości siedziska lub trochę niżej. Zapraszam do zapoznania się z inspiracjami na scandicsofa.pl

Źródło: scandicsofa.pl

Źródło: scandicsofa.pl

Źródło: scandicsofa.pl

 

Dodaj komentarz