kominek w salonie

Jak urządzić salon z kominkiem i o czym pamiętać?

Salon z kominkiem to marzenie nie jednej osoby. Kominek nadaje mu przytulności, tworzy świetny klimat w jesienne i zimowe wieczory. Sprawdź z nami o czym pamiętać, czy urządzaniu salonu z kominkiem.

Kominek w salonie może pełnić rolę dekoracyjną, a także może stać się podstawowym elementem ogrzewania całego domu. Największą zaletą kominka jest tworzenie wyjątkowego nastroju. Na rynku znajdziemy różne rodzaje kominków, nie tylko te tradycyjne zasilane drewnem, ale również olejowe, elektryczne, czy gazowe.

Jaka powinna być odległość pomiędzy kominkiem a meblami?

To najważniejsza kwestia, o której powinniśmy pamiętać. Pomiędzy kominkiem a meblem powinno być przynajmniej 80 cm wolnej przestrzeni.

Gdzie umieścić sofę w salonie z kominkiem?

Sofę najlepiej umieścić na przeciwko kominka, pomiędzy sofą a kominkiem powinno się jeszcze znaleźć miejsce na stół lub stoliczek. Po bokach sofy możemy ustawić fotele. Pamiętajmy, aby sofa i fotele były w jednakowym stylu. Do salonu z kominkiem zawsze będą pasować sofy w skandynawskim stylu.

Gdzie ustawić telewizor w salonie z kominkiem?

Telewizor ustawmy w takim miejscu, aby nie był zbyt blisko kominka. Telewizor powinien być umieszczony na innej ścianie, niż kominek. Dzięki temu urządzenie nie będzie narażone na przegrzanie, gdy temperatura w kominku będzie zbyt wysoka. Umieszczenie telewizora na innej ścianie pozwoli zachować w pomieszczeniu estetykę.

Dodaj komentarz