meble welurowe

Jak czyścić welurowe obicie?

Welur to bardzo popularny materiał tapicerski. Jest wykorzystywany jako tapicerka samochodowa, obicia sof, foteli, kanap, czy łóżek. Ma krótkie włosie i jest bardzo przyjemne w dotyku. Jednak tak jak każdy materiał, również się brudzi i wymaga specjalnego czyszczenia. Sprawdź z nami jak czyścić welurowe obicie.

Dlaczego warto wybrać meble obite welurem?

Welur sprawdza się przy obiciu takich mebli jak: łóżka, fotele, czy sofy. Welur zaliczamy do grupy pluszów. Do jego wytworzenia używa się przędzy runowej, która ma wiele zalet użytkowych. Dzięki swojemu wyjątkowemu wyglądowi przez długi czas był traktowany jako materiał luksusowy. Welur to materiał przyjemny w dotyku, bardzo dobrze układa się na wszystkich meblach. Co więcej, jest bardzo wytrzymały. Jedyną wadą tego produktu w przypadku sof lub foteli welurowych, jest tak zwany efekt wysiedzenia, ubite włosie należy często rozczesywać, aby przywrócić mu dawny wygląd.

Jak czyścić welur?

W tym celu warto zastosować specjalistyczne preparaty do czyszczenia weluru. Znajdziemy je w formie płynów i pianek. Przed czyszczeniem należy odkurzyć tapicerkę przy pomocy odkurzacza, a następnie nałożyć preparat czyszczący. Przy stosowaniu preparatu koniecznie trzymamy się wszelkich zaleceń producenta. Przy czyszczeniu weluru pamiętajmy o delikatności i ruchach zgodnie z kierunkiem włosia. Potem wyczeszmy włosie delikatną szczotką. Możemy również osuszyć je suszarką.

Meble welurowe nie tylko świetnie się prezentują, ale dodają do pomieszczenia szczyptę luksusu, wygody i przytulności. Jeśli szukasz nowych mebli z obiciem welurowym w stylu skandynawskim, sprawdź jakie propozycje znajdziesz w sklepie Scandicsofa.pl

meble welurowe

Źródło: https://scandicsofa.pl/

meble welurowe

Źródło: https://scandicsofa.pl/

meble welurowe

Źródło: https://scandicsofa.pl/

Dodaj komentarz