sofa skandynawska

Funkcjonalny domowy gabinet

Tak by funkcjonalnie zaaranżować domowy gabinet musimy dobrać do niego odpowiednie meble oraz dodatki. Mamy kilka porad, które pomogą Wam urządzić funkcjonalne miejsce do pracy.

Przede wszystkim w gabinecie trzeba znaleźć miejsce na biurko, czy też stół oraz wygodne krzesło. Pozostałe elementy zależą w dużej mierze od przestrzeni, jaką dysponujemy, a także naszej wyobraźni. Lekkie formy, szklane biurko, wygodne krzesło obrotowe ze skóry bądź materiału są podstawą nowoczesnego biura. Jeżeli zależy nam by wszystkie pomieszczenia, były ze sobą spójne, to, zamiast obrotowego krzesła może postawić na zwykły krzesło, dzięki temu nasze miejsce do pracy będzie domowe, a nie biurowe.

sofa skandynawska
źródło: scandicsofa.pl

Szklane powierzchnie prezentują się bardzo elegancką, niestety trudno je utrzymać w czystości. Dlatego też w domach szczególnie z dziećmi, ze względu na zachowanie czystości oraz bezpieczeństwa poleca się stoły wykonane z płyty MDF, wykończone matowym lakierem bądź okleiną. Jeżeli lubimy częste zmiany, warto postawić na minimalistyczne biurko, ponieważ będzie nam łatwo do niego dobrać inne meble.

Jasne kolory

W pomieszczeniach, które mają około 10 m kw. Warto postawić na jasne kolory, tyczy się to zarówno kolorów ścian, jak i mebli. Dlatego warto iść w kolory szarości, jasnej żółci, ecru, czy pasteli. Wyraziste barwy nie są drażniące, a dodatkowo trudno do nich dopasować pozostałe elementy.

źródło: pixabay.com

Funkcjonalny gabinet

Tak by gabinet był praktyczny i funkcjonalny, warto wstawić rozkładaną sofę, będziemy mogli z niej korzystać podczas odwiedzin gości. W tej sytuacji nie musimy wygospodarować pokoju gościnnego, wystarczy, że znajdziemy miejsce w gabinecie.

Warto postawić na dobrej jakości sofę, tak by mieć pewność, że mebel posłuży nam przez długi czas. Taka sofa pozwoli nie tylko na ulokowanie gości, ale na wygodny odpoczynek w trakcie pracy. Warto więc by mebel wykonany był z dobrej jakości materiałów i był wygodny.

Dodaj komentarz