oświetlenie łazienki

Eleganckie i stylowe oświetlenie łazienki

Podstawą pięknej i eleganckiej łazienki jest odpowiednie oświetlenie. Tutaj sprawdzicie co jest najważniejsze w prawidłowym oświetleniu łazienki i zapoznacie się z ciekawymi inspiracjami.

Zasady oświetlenia łazienki

Kilka źródeł światła

Dobre oświetlenie łazienki to takie, które ma kilka źródeł światła. Ważne jest, aby w łazience zawsze było światło główne i prawidłowe oświetlenie lustra, które umożliwia dokładne wykonanie makijażu.

Oświetlenie lustra

Zasada oświetlenia lustra jest taka, lustro powinno być tak oświetlone, aby osoba, która się w nim przegląda miała równomiernie oświetloną twarz, bez cieni i bez zakłamywania koloru cery. Aby uzyskać taki efekt można zamontować dwie oprawy po bokach lustra. Zamiast tego rozwiązania, można również użyć opraw umieszczonych nad górną krawędzią. Innym rozwiązaniem będą dwie przenośne lampy z opraw przedstawione w poniższym filmiku.

Oświetlenie nastrojowe w łazience

Nic tak nie relaksuje jak ciepła kąpiel w wannie. Poziom zrelaksowania możemy sobie podnieść poprzez zamontowanie oświetlenia nastrojowego w łazience. W tym celu warto zamontować oświetlenie LED, w którym będziemy mogli sterować kolorami.

Optyczne powiększenie pomieszczenia i funkcjonalność

Dzięki odpowiedniemu wbudowaniu oświetlenia LED w ścianę, czy podłogę, możemy optycznie powiększyć pomieszczenie. Co do funkcjonalności, oświetlenie LED świetnie sprawdza się w głębokich łazienkowych szafkach. Wystarczy obejrzeć poniższy filmik, aby się o tym przekonać.

Dodaj komentarz