drzwi dwuskrzydłowe styl loftowy

Drzwi w nowoczesnym wnętrzu

W ostatnim czasie dużą popularnością cieszą się chłodne, industrialne wnętrza inspirowane fabryczną atmosferą. Osoby, które decydują się na tego typu wnętrza, zazwyczaj cenią sobie prostotę, wolną przestrzeń oraz wszystko to, co jest przede wszystkim funkcjonalne.

Lofty oraz nowoczesne mieszkania, które tworzone są zgodnie z zasadami styli industrialnych. Charakterystyczne dla tego typu wnętrz są: cegła, beton, drewno, metal oraz szkło. Odpowiednio dobrana kolorystyka także ma duży wpływ na postrzeganie całego wnętrza. Biel, czerń, czy szarość – to barwy, które muszą się znaleźć w takim wnętrzu. Pamiętajcie o nich, wybierając drzwi do swojego mieszkania.

drzwi wnętrza loftowe

źródło: pixabay.com

W mieszkaniach loftowych najlepiej sprawdzają się drzwi, które nie zdominują pomieszczenia. Najczęściej wybiera się skrzydła przesuwane, które nie ograniczają pomieszczenia i pozwalają na dowolną komunikacja, a także nadanie charakteru. Takie drzwi pozwalają na nadanie wnętrzu przestronności, a także stworzenie przytulnego miejsca. Drzwi przesuwane można znaleźć w różnych wariantach np. wewnątrz ścienne, czy też naścienne.

Klasyczne skrzydła pozwalają podkreślić minimalistyczny styl domu. Różne wykończenie drzwi nada wnętrzu wyjątkowego charakteru oraz sprawią, że będą one wyglądały modnie i z klasą.

W takich wnętrzach z powodzeniem sprawdzą się także zwykłe drzwi skrzydłowe, ważne jednak by ich kolorystyka była starannie dobrana. Takie drzwi powinny wzmacniać efekt surowości we wnętrzu. To rozwiązanie pozwoli nawiązać do pierwotnego przeznaczenia zamieszkanej przestrzeni, czyli warsztatów, czy fabryk z końca XIX wieku.

drzwi dwuskrzydłowe styl loftowy

źródło: pixabay.com

Drzwi metalowe także pozwalają na urządzenie przestrzeni, by nadać im surowego charakteru, drzwi takie nadają loftom niepowtarzalnego klimatu. Drzwi metalowe mają ciekawe właściwości, które świetnie wpasowują się w środowisko przemysłowe. Odpowiednio wkomponowane odwzorują atmosferę panującą w tych pomieszczeniach.

Wybierając drzwi, warto zwrócić uwagę także na modele dwuskrzydłowe, które podkreślą wyjątkowość wnętrza, najczęściej montuje się je w salonie, ponieważ dzięki swojej bogatej formie stają się one ozdobą loftu.

Dodaj komentarz