podłoga z drewna łazienka

Drewno do łazienki?!

Drewno w łazience jest idealną propozycją do mieszkań, które urządzone są w naturalnym stylu. Jednak walory estetyczne materiału są mniej ważne niż np. jego wytrzymałość, czy odporność na zmienne temperatury i oczywiście wilgoć. Jaki więc gatunek drewna będzie najlepszy do łazienki?

Łazienka w drewnie jest marzeniem osób, które chcą urządzić swoje mieszkanie „w zgodzie z naturą”. Jak wiadomo, nie każde drewno sprawdzi się do łazienki, ponieważ pod wpływem pary wodnej i wilgoci może ulec zniszczeniu, co spowoduje, że będziemy zmuszeni wymienić deski na inny materiał. Wiele osób myśli, że skoro drewno, jakie stosujemy na zewnątrz, jest odporne na zmienne warunki pogodowe, to będzie tak także, kiedy zamontujemy je w łazience. Niestety takie drewno pod żadnym warunkiem nie powinno znaleźć się w łazience. Natomiast do łazienki możemy wybrać deski z drewna egzotycznego, takiego jak: teak, iroko, wenge, jatoba, czy badi.

drewniana podłoga

źródło: pixabay.com

Takie gatunki zawierają dużą ilość olejków oraz żywic, czyli substancji, które mają wpływ na odpowiednie natłuszczenie drewna, co przekłada się na to, że nie są one podatne na szkodliwe działanie warunków, które panują w łazience. Kiedy zdecydujemy się na jeden z tych gatunków drewna, musimy pamiętać o bardzo ważnej czynności, czyli o regularnym usuwaniu wody z powierzchni podłogi oraz wietrzeniu pomieszczenia. Jednym z gatunków drewna, który dobrze sprawdzi się w wilgotnych pomieszczeniach, jest drewno modyfikowane termicznie Thermory. Drewno to dzięki poddaniu go procesowi modyfikacji termicznej, która polega na opalaniu i hartowaniu surowca, jest stabilne wymiarowo, a więc odporne na działanie wilgoci i pary wodnej. Drewno to może być stosowane na ścianach, jak i podłogach, a nawet jeżeli zostanie odpowiednio przygotowane, możemy je bezpośrednio zamontować w podłożu np. brodzika.

Dodaj komentarz