Warning: Creating default object from empty value in /home/virt101638/domains/fajna-chata.pl/public_html/wp-content/themes/hoarder/framework/zilla-theme-functions.php on line 141
Drewno czy beton – czym wykończyć taras? | FAJNA CHATA
co na taras

Drewno czy beton – czym wykończyć taras?

Czym wykończyć taras, oto jest pytanie. Jakie nawierzchnie sprawdzą się najlepiej? Do wyboru mamy między innymi tradycyjne płytki na taras, twardy beton, kamień lub klinkier. Czy coś jeszcze nadaje się na taras? Otóż zgodnie z obecnym trendem to również drewno albo drewniane deski kompozytowe. Ja jednak w tym artykule postanowiłam skupić się tylko i wyłącznie na drewnie i betonie. Sprawdźmy, co jest lepsze.

Drewno na tarasie, pięknie komponuje się z zielenią, a w upalne dni nie nagrzewa się, tak jak ceramika, czy kamień. Dlatego też bardzo przyjemnie jest chodzić po nim na boso lub położyć się na nim. Jeżeli nie mamy w planach wymieniać go, co kilka lat, to wybierzmy taki gatunek, który dobrze znosi duże wahania temperatury, silne nasłonecznienie i opady deszczu. Pośród tych gatunków krajowych najlepsze, ponieważ najtwardsze i najbardziej odporne na warunki panujące na tarasie jest drewno modrzewia i dębu. Jednak bardzo ważną rzeczą jest to, by takie drewno było dobrze wysuszone i poddane obróbce termicznej. Po takiej obróbce nie tylko barwa drewna staje się ciemniejsza, ale również zwiększa się stabilność i odporność na grzyby. Gatunki drewna na taras możemy wybrać też egzotyczne, do których należą: bangkirai, massaranduba, garapa, cumaru. Są one równie twarde i bardzo dobrze znoszą zmienną i kapryśną pogodę, z dużą ilością opadów atmosferycznych i mroźnych dni.
Co na taras: drewno, czy beton

Źródło: pixabay.com

Przejdźmy teraz do nawierzchni z betonu na taras. Taki taras może mieć formę kostki brukowej, która jest bardzo odporna na działanie bardzo zmiennych warunków atmosferycznych i różnych czynników mechanicznych. W zupełności na nawierzchnię przydomowego tarasu wystarczy użyć tej o grubości 4 cm. Tak samo ważne jest to, aby dopasować wygląd tarasu do stylu, w jakim utrzymany jest nasz ogród czy dom. Na rynku w obecnych czasach mamy dostępny duży wybór najprzeróżniejszych wzorów, kolorów i kształtów kostki brukowej, dlatego możliwe jest wykorzystanie jej w dowolnej aranżacji. Natomiast mało popularnym sposobem wykończenia tarasu są płytki betonowe. Zupełnie nie wiem dlaczego? Absolutnie nie warto się ich bać! Takie płytki naprawdę mogą wyglądać dość efektownie. Prócz takich o powierzchni pokrytej żwirkiem są również takie, które odwzorowują naturalne kamienie, drewno itd.

Dodaj komentarz