pokój niemowlaka

Czego nie może zabraknąć w pokoju niemowlaka?

Kiedy w życiu dwojga dorosłych, zakochanych w sobie ludzi nagle pojawia się wiadomość, że będą mieli dziecko, że zostaną rodzicami wariują ze szczęścia. Myślą sobie, jakie ono będzie, czy będzie to chłopiec, czy może dziewczynka. Powoli zaczynają też kompletować wyprawkę, wybierać wózek, a także inne niezbędne rzeczy. Oczywiście zaczynają również poświęcać coraz więcej czasu na aranżację pokoju swojego malca. Starają się o to, by był on przytulny, ale przede wszystkim o to, aby taki pokój niemowlaka dawał mu poczucie bezpieczeństwa. W myśli tego, co napisałam powyżej w tym artykule, pokrótce napiszę czego absolutnie nie może zabraknąć w pokoju takiego niemowlaka.

Sprawą oczywistą jest, że w pokoju niemowlaka powinno stać łóżeczko bądź kołyska. Zaletą kołyski jest to, iż nadaje ona wyjątkowy charakter każdemu pokoju niemowlaka. Poza tym dzięki niewielkiemu rozmiarowi świetnie  nadaje się do pomieszczeń o małej powierzchni. Jeżeli rodzice malca zdecydują się na zakup kołyski, to muszą jednak pamiętać o tym, że dziecko szybko z niej wyrośnie. Dlatego też wielu rodziców wybiera dla swoich pociech łóżeczko, które na pewno sprawdzi się na zdecydowanie dłuższy czas. Większość modeli takich łóżeczek niemowlęcych posiada możliwość regulacji poziomu materaca. Jak się również okazuje przydatnym rozwiązaniem w tych łóżeczkach są też wyjmowane szczebelki. To pozwoli dziecku w późniejszym okresie sowiego życia samodzielnie wyjść z łóżeczka.

Źródło: pixabay.com

W takim pokoju niemowlaka warto jest też umieścić oddzielną szafkę na ubranka oraz komodę z licznymi szufladami. W takiej komodzie możemy przechowywać różne akcesoria niezbędne do pielęgnacji i opieki nad niemowlakiem. Są nimi m.in.: ręczniki, kremy, pieluchy itp. Poza tym w doskonałym pokoju niemowlęcym absolutnie nie może zabraknąć także kolorowych poduszek, ciepłych kocyków, rożka niemowlęcego i przewijaka. Z kolei do przechowywania zabawek bardzo przydatne mogą okazać się kolorowe pudełka lub skrzynie.
Nasza mała pociecha musi mieć także odpowiednie oświetlenie. Otóż w ciągu dnia ochronę przed tak intensywnym światłem słonecznym mogą zapewnić rolety. W takim niemowlęcym pokoju sprawdzą się również zasłony w jasnych kolorach z dość ciekawym wzorem, aby mimo wszystko umożliwiały przenikanie światła. Natomiast nocą karmienie i przewijanie naszego dziecka stanie się o wiele łatwiejsze, dzięki zamontowaniu odpowiedniej lampki, która delikatnie i łagodnie oświetli całe pomieszczenie. Pamiętajmy o tym, że bardzo ważne jest, aby nie była umieszczona bezpośrednio nad łóżeczkiem. O wiele lepszym pomysłem jest ustawienie jej na nocnej szafce lub komodzie w ten sposób, żeby źródło światła nie było zbyt intensywne i nie rozpraszało niemowlaka.

Dodaj komentarz