Warning: Creating default object from empty value in /home/virt101638/domains/fajna-chata.pl/public_html/wp-content/themes/hoarder/framework/zilla-theme-functions.php on line 141
Co jest najważniejsze przy wyborze drzwi wewnętrznych? | FAJNA CHATA
drzwi wewnętrzne

Co jest najważniejsze przy wyborze drzwi wewnętrznych?

Wybór drzwi wewnętrznych do naszego domu bądź mieszkania to wbrew pozorom trudna decyzja. Musimy  zastanowić się czy takie drzwi mają się wtopić w wystrój wnętrza i być niemalże niewidoczne. Czy wręcz przeciwnie stać się przyciągającym wzrok elementem aranżacji. Oprócz takiego dylematu musimy jeszcze zwrócić uwagę na ich jakość.

W obecnych czasach wybór drzwi wewnętrznych jest tak duży, że bez żadnego trudu dopasujemy je do wystroju i architektury wnętrza, jak również do naszego gustu. Ostatnimi czasy coraz bardziej popularniejsze są skrzydła wykończone w ten sam sposób co ściany. Dlatego też jeśli zależy nam na ich wyeksponowaniu, możliwości mamy również bardzo duże. Otóż producenci oferują drzwi zrobione z różnych materiałów, w rozmaitych kolorach i wzorach.

Z czego robi się drzwi wewnętrzne?

Drzwi wewnętrzne robi się z drzewa, zwykle z sosny, dębu, mahoniu i buku. Takie drzewo na drzwi może być lite lub klejone warstwowo. Owe drzwi kupujemy już wykończone bądź w stanie surowym, tylko zaimpregnowane, wtedy to już o ich ostatecznym wyglądzie decydujemy sami, np., malując je bejcą, farbą lub lakierem.
Takie drzwi wewnętrzne mogą też być zrobione z płyt drewnopochodnych MDF i HDF. Są one wykończone laminatem, fornirem, okleiną albo farbą. Niedawno pojawiły się także drzwi z płyty do samodzielnego wykończenia, pokryte tylko farbą podkładową.
Drzwi ze szkła hartowanego to ostatni materiał, z którego drzwi wewnętrzne mogą być zrobione. Otóż okazało się, że takie skrzydła są równie wytrzymałe, jak te zrobione z innych materiałów. Takie drzwi będą dobrym rozwiązaniem jeżeli zależy nam na doświetleniu wnętrz bądź też optycznym ich powiększeniu. Dodatkowo jeszcze zapewnią nam intymność, jeśli użyjemy nieprzezroczystego szkła.
jak wybrać drzwi wewnętrzne

Źródło: pixabay.com

Co jeszcze warto wiedzieć wybierając drzwi wewnętrzne?

Oczywiście przed wybraniem się do sklepu, powinniśmy sprawdzić, jakie drzwi są nam potrzebne: lewe, czy prawe. Jak się tego dowiedzieć, jak je rozpoznać? Otóż jest to banalnie proste, wystarczy tylko stanąć przed nimi tak, by otwierały się w naszą stronę. Jeżeli zawiasy znajdują się po lewej stronie, to drzwi są lewe ( i odwrotnie). Zwykle kupuje się oddzielnie drzwi i oddzielnie ościeżnice. Takie standardowe skrzydła mają szerokość 60, 70, 80, 90 i 100 cm, a wysokość około 200 cm. Oczywiście jest możliwość zamówienia modeli drzwi o nietypowych wymiarach, ale będą one droższe.

Dodaj komentarz