Aranżacja piwnicy ze stołem bilardowym

By cieszyć się wnętrzem, w którym nie tylko stanie stół bilardowy, powinniśmy je odpowiednio zaaranżować. Gdy do dyspozycji mamy całą piwnicę mamy bardzo duże pole do popisu. Zobaczcie jak zaaranżować piwnice ze stołem bilardowym.

Wybór pomieszczenia i malowanie ścian

Aranżując piwnicę, powinniśmy stworzyć klimat, taki jak panuje w klubie bilardowym. Ważne jest by, wybierając miejsce, gdzie stanie stół bilardowy sprawdzić, jaka panuje w nim temperatura. Miejsce powinno być suche, o temperaturze 18–20 °C. Do takiej aranżacji najlepiej sprawdzą się ściany i sufity pomalowane na ciepłe kolory ziemi. Wybierając farbę, warto zwrócić uwagę na te lateksowe, ponieważ łatwo z nich zmywać zabrudzenia.

źródło: pixabay.com

Oświetlenie piwnicy

W piwnicy zazwyczaj znajdują się bardzo małe okienka bądź nie ma ich w ogóle. Dlatego tak ważne jest odpowiednie doświetlenie piwnicy, nie możemy jednak z nim przesadzać, ponieważ powinno być ono raczej przytłumione, a nie agresywne. W klubach bilardowych możemy zauważyć duże lampy bilardowe, które umieszczone są bezpośrednio nad stołem, takie lampy zazwyczaj można znaleźć w sklepie w którym kupiliśmy stół bilardowy. Taka lampa powinna wisieć w odległości 80-100 cm od blatu stołu.

Podłoga

Ważnym elementem jest także podłoga. Zazwyczaj podłoga w piwnicy jest surowa, dlatego warto na niej położyć deski bądź kafelki, po których będzie można chodzić, zwłaszcza że zazwyczaj przyjmujemy gości bez butów, więc warto także zadbać o ich komfort. By można było swobodnie i komfortowo przemieszczać się wokół stołu warto zainwestować w dywan. Dodatkowo będzie on także pełnił funkcję ochronną przed uderzeniami bili, które mogłyby zostać ślady w postaci dziur.

stół bilardowy
źródło: pixabay.com

Aranżacja piwnicy ze stołem bilardowym

By można się bez problemu dostać do stołu, powinno się wokół niego znajdować minimum 1,5 m wolnej przestrzeni. Jeżeli dysponujemy większą ilością miejsca, warto postawić stół nieco na uboczu, a pozostałej części ustawić wygodną sofę ze stolikiem kawowym, by można było się odprężyć między partiami. Warto pamiętać, że w pobliżu stołu powinniśmy przewidzieć miejsce na akcesoria bilardowe. Na ścianie, zamiast obrazu możemy powiesić tablice do zapisywania wyników poszczególnych partii, będzie ona miała zastosowanie dekoracyjny oraz praktyczne.

Dodaj komentarz